Najlepša alpska dolina v Sloveniji
KRAJINSKI PARK
Krajinski park Logarska dolina je lepa v vsakem letnem času. V njem je preko 40 registriranih naravnih vrednot, od slapov, skalnih stolpov, votlin, spodmolov, od ledeniških balvanov, dreves izjemnih dimenzij, flore in favne. Slap Rinka sodi med najvišje slapove v Sloveniji (90m). V parku so rastišče redkega lepega čeveljsca (Cypripedium calceolus), naše največje orhideje, uspevajo pa tudi nekatere endemične rastlinske vrste: julijska smiljka (Cerastium Julicum), škrlatni luk (Allium kermesinum), kamniška ivanjščica (Leucanthemum lithopolitanicum). Na širšem območju Logarske doline gnezdi planinski orel (Aquila chrysaetos), dolina pa je tudi življenjski prostor sokola sekalca (Falco peregrinus).



Solčavski biseri
Pot po Logarski
Logarska dolina je ena izmed najlepših alpskih dolin v Evropi. Pot po Logarski je naravoslovno-etnografska pot, ki vodi skozi čudovite kotičke ohranjene narave in kulture Krajinskega parka Logarska dolina. Med njimi so drugi izvir Savinje, mogočni skalni balvani, olcarska in oglarska bajta, lovska preža, brin velikan in številni drugi, vrhunec poti pa je pri slapu Rinka.
Približno kilometer za mestom, kjer vstopite v Logarsko dolino, boste na desni, preden prečkate most, opazili lesene usmerjevalne table. Za pot v dolžini 7 km boste potrebovali okoli 2 do 2,5 ure (v eno smer). Poti se lahko pridružite na več mestih vzdolž doline in tako po želji skrajšate izlet. Za podrobnejšo razlago in več informacij o znamenitostih na poti lahko najamete tudi vodiča.

KAJ VIDETI
• Odkrijte izjemne naravne vrednote (slap Rinka, slap Palenk, Brložniški slapovi, Rastovški slap, Logarjeva lipa, macesen pri Klemenči jami, izvir Črne).
• Spoznajte bogastvo gorskih cvetic, med katerimi je precej redkih ali celo ogroženih vrst, in živalskega sveta. Logarska dolina je življenjski prostor planinskega orla, sokola selca, opazujete lahko gamse in kozoroge, na planinah pa solčavske ovce.
• Obiščite kapelo Kristusa Kralja, za katero je na pobudo kmetov iz Logarske doline načrt leta 1930 izdelal sloviti arhitekt Jože Plečnik, sedanja kapelica pa je delo arhitekta Martina Goloba.
• Spoznajte dediščino lesenih kašč in oglarjenja, olcarsko bajto in dediščino planšarij.

KAJ POČETI
• Logarska dolina ponuja možnosti za številne poletne in zimske aktivnosti: pohodništvo, kolesarjenje, planinarjenje, plezanje, lokostrelstvo, fotolov, jadralno padalstvo, jahanje, smučanje, sankanje, tek na smučeh, vožnjo s sanmi s konjsko vprego, pohode s krpljami, turno smuko, ledno plezanje.
• Podajte se na Pot po Logarski, naravoslovno-etnografsko pot, ki vodi skozi čudovite kotičke ohranjene narave krajinskega parka (okoli 3 ure hoje s postanki).
• Odpravite se lahko do slapu Rinka in nadaljujete pot do planinske koče na Okrešlju ali pa obiščete kočo na Klemenči jami. Peš iz Logarske doline se lahko odpravite tudi na Solčavsko panoramsko cesto do izletniške kmetije
• Na Klemenčem in izvira kisle vode.
• Na raziskovanje se podajte z lokalnimi vodniki, ki vam bodo pot obogatili s številnimi legendami.
Tematska pot Pravljični gozd.

KAJ OKUSITI
• Ob obisku lahko poskusite lokalne dobrote, kot so savinjski želodec, sirnek in juha iz sirneka, masovnik, ovčetina, divjačina, hruškovi žlikrofi, štruklji, ajdovi žganci, bratci, kislo mleko, domači siri, domač kruh in potica, maslo, med, marmelade, kompoti, sokovi, likerji …
• Izbirate lahko med raznolikimi kulinaričnimi postanki v hotelu, penzionih, na turističnih kmetijah, v gostiščih, planinskih domovih ali planšariji (pregled kulinarične ponudbe in ponudbe nastanitve).